Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Archiv Aktualit

31.01.2023

Přečtěte si nový rozhovor měsíce, tentokrát s fyzioterapeutkou Mgr. Michaelou Veverkovou, která mimo jiné říká, že masér není fyzioterapeut. Rehabilitacím a fyzioterapii se celý profesní život věnuje nejen v praxi, kdy dlouhé roky pracovala na klinice rehabilitačního lékařství ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze ale i jako odborný pedagogický pracovník katedry rehabilitační a fyzikální medicíny IPVZ. V rozhovoru se dozvíte, co může pacient od návštěvy fyzioterapeuta očekávat, jaká témata oboru dominují nebo právě to, jaký je rozdíl mezi fyzioterapeutem, masérem a fitness trenérem. 

30.01.2023

IPVZ pořádá od 1.3. 2023 v Hotelu ILF šestiměsíční Manažerský trénink pro všechny zdravotníky, kteří by se rádi zlepšili ve vedení lidí, týmové spolupráci, komunikaci a v sebereflexi. Díky zkušené lektorce, trenérce a koučce Simoně Barbry se naučíte zvládat klíčové manažerské a konfliktní situace a budete lépe procházet obdobím neustálých změn. Trénink se koná vždy jeden den v měsíci a podmínkou je stejné složení týmu ve všech šesti kurzech. Probíhá formou interaktivního tréninku, individuální a týmové reflexe, řešení reálných manažerských situací z praxe.

30.01.2023

Zaměstnanci IPVZ podpořili nadaci Dobrý anděl
Zaměstnanci Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví se na konci loňského roku, v době předvánočního času, rozhodli, že uspořádají charitativní sbírku a celý výtěžek věnují na dobročinné účely konkrétní nadace nebo konkrétního projektu zaměřeného na pomoc v oblasti zdravotnictví nebo pomáhající pacientům. Proto byla nakonec vybrána nadace Dobrý anděl, na jejíž konto jsme odeslali 26 000 Kč.

25.01.2023

IPVZ připravil ve spolupráci s lektorkou, trenérkou a koučkou Simonou Barbry kurz s prvky koučinku Zdravá sebeúcta jako imunitní systém lidského vědomí. Bude se konat 16. 2. 2023 v Hotelu ILF a je určen všem zdravotníkům, kteří se zajímají o seberozvoj.

Na kurzu si ověříte, jak se vnitřně vnímáte, máte-li přiměřené sebevědomí k dosažení úspěšnosti vzhledem ke svým životním zkušenostem. Budete se věnovat zdravě nebo toxicky nastavenému vztahu sami k sobě. Dozvíte se, jak pracovat s možnými pochybnostmi, které hlodají ve vašem nitru a jak se s nimi vypořádat. Budete si moci odpovědět na otázku, zda život, který žijete, je opravdu podle vašich představ, zda svůj život máte ve svých rukou do té míry, pokud je to ovlivnitelné. Vyzkoušíte si bio-dynamickou práci s tělem a psycho-hygienická cvičení.

23.01.2023

Ředitelka IPVZ vystupovala na konferenci MEDIDAYS 2023
V pražském hotelu Vienna House Andel’s Prague probíhala ve dnech 20. – 21. 1. významná a v českém prostředí ojedinělá dvoudenní konference MEDIDAYS 2023. 

23.01.2023

COLOURS OF SEPSIS - FESTIVAL INTENZIVNÍ MEDICÍNY

Od pondělí 23. 1. do pátku 27. 1. probíhá v Ostravě již 25. ročník mezinárodní konference Colours of Sepsis, někdy nazývané jako Festival intenzivní medicíny. Jde o odbornou akci postgraduálního charakteru a je určená lékařům a sestrám, kteří se zabývají intenzivní péčí. Program akce je připravován v úzké spolupráci s předními odborníky ČLS JEP, Slovenské lékařské společnosti a Výukového pracoviště Intenzivní medicíny IPVZ v Ostravě. Celá konference proto probíhá zároveň i pod záštitou Výukového pracoviště intenzivní medicíny IPVZ. 

Podrobnosti o akci naleznete na https://coloursofsepsis.cz/

20.01.2023

MEDIDAYS 2023 
Dnes v pražském hotelu Vienna House Andel’s Prague začala významná a v českém prostředí ojedinělá dvoudenní konference MEDIDAYS 2023. Jde o velmi zajímavou a svým obsahem pestrou odbornou akci zaměřenou na lékaře a lékárníky. V průběhu konference probíhá mnoho diskusních panelů a workshopů. V panelové diskusi na téma Inovativní vzdělávání na lékařských fakultách byla jednou z diskutujících i ředitelka IPVZ MUDr. Irena Maříkova, MBA. Ve svém příspěvku se věnovala především modernizaci, elektronizaci a kvalitě postgraduálního vzdělávání.

17.01.2023

Ředitelka IPVZ Irena Maříková se dne 11. 1. 2023 účastnila již 26. SETKÁNÍ CLUBU JEP, což je odborná diskusní platforma České lékařské společnosti  JEP. Diskuse tentokrát probíhala na téma „Umělá inteligence v medicíně“. Kromě příspěvku ze své odbornosti, tedy oblasti nukleární medicíny, hovořila ředitelka IPVZ i o umělé inteligenci a jejím použití v postgraduálním vzdělávání a zároveň připomněla výstavu obrazů vytvořených právě umělou inteligencí AI Midjourney, která probíhala v Hotelu ILF v listopadu loňského roku. Zajímavostí je, že šlo o autorský projekt IT specialisty IPVZ Jana Sochory.

Záznam je dostupný na stránkách ČLS JEP.

22.12.2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jmenoval na základě doporučení výběrové komise ředitelkou Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví Irenu Maříkovou.

13.12.2022

V nedožitých 70 letech včera zemřel prof. MUDr. Miroslav Ryska, CSc., významný a mezinárodně uznávaný český chirurg, vědec a pedagog, se zaměřením na gastroenterochirurgii, zejména na onkochirurgii jater, žlučových cest a slinivky břišní.

Kromě mnoha zahraničních stáží spojil celou svou kariéru s pražskými nemocnicemi. Pracoval ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, v IKEM a od roku 2004 působil v ÚVN, kde byl primářem chirurgického oddělení ÚVN a přednostou Chirurgické Kliniky 2. LF UK a ÚVN v Praze. Od roku 2010 současně zastával funkci náměstka ředitele ÚVN pro vědu a výzkum. Byl rovněž členem několika českých i zahraničních odborných a vědeckých společností, od roku 2014 byl předsedou Agentury pro zdravotnický výzkum ČR a zároveň dlouholetým lektorem IPVZ. Čest jeho památce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...