Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Archiv Aktualit

21.06.2022

"Detekce poranění způsobených násilím" nový mimořádný kurz, určený pro VPL, PLDD, psychiatry a vězeňské lékaře. Termín se blíží, proběhne již 23. 6. Tématem kurzu je týrání a zneužívání z pohledu soudního lékařství, úrazové změny poškozených, jejich popis a dokumentace lékařem a také forenzní aspekty lékařské dokumentace.

31.05.2022

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
přinášíme Vám další číslo našeho elektronického zpravodaje iPVZ PLUS. Přinášíme aktuální informace o vzdělávání ukrajinských zdravotníků, pro které naše katedra Škola veřejného zdravotnictví připravila sérii bezplatných krátkých videí (webcastů). Dále se dočtete zajímavosti o mezioborové konferenci s názvem Poruchy autistického spektra: od včasného rozpoznání k možnostem řešení v raném věku, kterou jsme pořádali ve spolupráci s Centrem Terapie Autismu. Chybět nebudou tradičně ani novinky z Hotelu ILF.

25.05.2022

IPVZ pro vás připravil nabídku vzdělávacích akcí pro druhé pololetí roku 2022.

24.05.2022

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) v pondělí 23. května opět organizoval v kongresovém sále Johanna Gregora Mendela v Hotelu ILF pravidelné setkání vedoucích pedagogických pracovišť. Pracovního setkání se kromě vedení IPVZ účastnilo téměř 70 kolegů včetně zástupců Ministerstva zdravotnictví.

02.05.2022

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) ve spolupráci s Centrem Terapie Autismu uspořádal během uplynulého víkendu ve dnech 29. – 30. dubna mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí přednášejících s názvem Poruchy autistického spektra - od včasného rozpoznání k možnostem řešení v raném věku. Konference se zúčastnilo více než 200 posluchačů zejména z řad odborné veřejnosti a studentů, kteří během dvoudenního programu navštívili nejen řadu odborných přednášek, ale také praktických workshopů a prezentací rodičovských kazuistik.

02.05.2022

IPVZ dnes spouští jazykové kurzy češtiny pro zdravotníky z Ukrajiny

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) v minulých týdnech intenzivně připravoval, a právě dnes spouští dvouměsíční intenzivní jazykové kurzy.  Kurzy budou zaměřené zaprvé na výuku základů češtiny pro použití v běžných situacích vhodné například i pro komunikaci ve zdravotnickém zařízení a zadruhé zaměřené již přímo na zdravotnickou terminologii v češtině. IPVZ připravil jednotlivé kurzy pro ukrajinské zdravotníky, kteří mají zájem o práci ve zdravotnictví v ČR.

28.04.2022

Od 2. května startujeme jazykové kurzy pro kolegy zdravotníky z Ukrajiny! 

Připravili jsme dvouměsíční intenzivní jazykové kurzy zaměřené zaprvé na češtinu a zadruhé na zdravotnickou terminologii v češtině. Kurzy jsou dvouměsíční a budou probíhat offline i online. 

Offline kurzy 3 x týdně a online kurzy 2x týdně a lektorsky je zajistí dvě naše kolegyně navíc rodilé mluvčí z Ukrajiny. A protože kurzy pořádá IPVZ, tak na účastníky nakonec čeká certifikát o absolvování! 

Více se o kurzech dozvíte na adrese https://ua.ipvz.cz/

07.04.2022

Změna ve vedení IPVZ

Řízením Institutu byla do doby jmenování nového ředitele na základě výběrového řízení, které bude vyhlášeno, pověřena MUDr. Irena Maříková, MBA, působící v Ústavu nukleární medicíny 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

29.03.2022

Vážení zájemci o vzdělávání v psychoterapii pro všeobecné sestry,

IPVZ bude na podzim 2022 zahajovat další běh certifikovaného kurzu Základní psychoterapeutické dovednosti v práci sestry. Kurz je určen všeobecným sestrám se specializovanou způsobilostí Ošetřovatelská péče v psychiatrii, vzdělávání je zaměřeno zejména na osobní prožitky a práci se sebou samými, což celé bude zasazeno do konkrétních intervencí a teoreticky zarámováno. Jedná se o druhý běh vzdělávání, které je svým přínosem, formou i obsahem jedinečný. 

18.03.2022

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví uspořádal ve čtvrtek 17. března v kongresovém sále Johanna Gregora Mendela v Hotelu ILF veřejnou projekci dokumentárního snímku Jednotka intenzivního života, který velmi otevřeným, ale přesto citlivým způsobem, popisuje téma umírání a paliativní péče. I proto byl snímek na začátku března oceněn Českým lvem za nejlepší dokumentární film minulého roku. 

Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...