Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Archiv Aktualit

25.3.2020

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

na základě vývoje  situace při šíření koronavirové infekce se s účinností od 26.3.2020 do odvolání ruší  v rámci IPVZ výkony zkoušek po základním kmeni lékařů a farmaceutů a všech atestačních a jiných  zkoušek  lékařů, farmaceutů a nelékařských pracovníků. O dalším vývoji situace v rámci specializačního vzdělávání vás budeme informovat.

Děkuji za pochopení.

MUDr. Antonín Malina, Ph.D., MBA
ředitel IPVZ

24.3.2020

Podatelna/výpravna IPVZ, Ruská 85, Praha 10 bude od 24.3.2020 do odvolání otevřena v době 9:00 – 13:00 hod.

13.3.2020

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

navazuji na včerejší informaci týkající se činnosti IPVZ v současné nouzové situaci, na jejímž základě byly od pondělí  16.3.2020 až do odvolání zrušeny  všechny vzdělávací akce. Toto zastavení vzdělávacích akcí se však netýká výkonu zkoušek po základním kmeni lékařů a farmaceutů a všech atestačních a jiných  zkoušek  lékařů, farmaceutů a nelékařských pracovníků. U těchto zkoušek se předpokládá účast menšího počtu osob, než stanoví rozhodnutí vlády České republiky. Podmínkou výkonu zkoušek je zájem uchazečů a schopnost sestavit příslušné zkušební komise.

Realizace stáží je závislá pouze na individuálním rozhodnutí  poskytovatele zdravotních služeb, zda takovou stáž umožní realizovat. U těchto stáží se rovněž předpokládá účast menšího počtu osob, než stanoví rozhodnutí vlády České republiky.

Pokud se týká povinných teoretických kurzů, hledáme v současné době možnosti pro jejich realizaci distanční formou. O možnosti využití těchto forem budete informováni.

Děkuji za pochopení.

MUDr. Antonín Malina, Ph.D., MBA
ředitel IPVZ

12.3.2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v souvislosti s dnes přijatým vládním opatřením budou v pátek 13. 3. 2020 uskutečněny jen vzdělávací akce s počtem účastníků do 30 osob.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci a dále vzhledem k tomu, že se mnozí kolegové ale i lektoři nemohou vzdělávacích aktivit z objektivních důvodů účastnit, rušíme od pondělí 16.3.2020 až do odvolání všechny vzdělávací akce IPVZ, tedy i ty s nižším počtem účastníků.

Všichni přihlášení účastníci budou o zrušení jednotlivých vzdělávacích akcí individuálně informováni e-mailem. O náhradních termínech budeme informovat prostřednictvím našich webových stránek.

12. 3. 2020
MUDr. Antonín Malina, Ph.D., MBA
ředitel IPVZ

6.3.2020

Nenechte si ujít mimořádný kurz - Práva a povinnosti zdravotníků, poskytovatelů zdravotní péče a pacientů v epidemiích.

Program kurzu: legislativa, organizace a řízení zdravotnictví v souvislosti s epidemickými výskyty. Pracovně-právní a etické otázky.

5.3.2020

Záznam mimořádného kurzu - Co víme o novém koronaviru a nemoci COVID-19?
Na adrese https://www.ipvz.cz/o-ipvz/kontakty/pedagogicka-pracoviste/infekcni-lekarstvi/webcasty-a-zaznamy-seminaru/27-2-2020-co-vime-o-novem-koronaviru-a-nemoci-covid-19 je dostupný záznam vybraných přednášek. Stránka je chráněná heslem a její obsah je určen pouze odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Záznam není určen pro laickou veřejnost.
K získání hesla, prosím, napište na adresu sochora@ipvz.cz. 

4.3.2020

V reakci na aktuální situaci Institut postgraduálního vzdělávání realizoval 27.2.2020 v Hotelu ILF mezioborový mimořádný kurz na téma Co víme o novém koronaviru a nemoci COVID-19? Vzdělávací akce byla určena pro infektology, epidemiology a hygieniky, mikrobiology, praktické lékaře, ambulantní specialisty, internisty, pneumology, pediatry, intenzivisty a nelékaře.

28.2.2020

Prohlédněte si aktuální nabídku vzdělávacích akcí pro první polovinu měsíce března, na které se lze ještě přihlásit.

11.2.2020

Na webových stránkách MZ ČR byla zveřejněna aktualizace Metodiky na celé specializační vzdělávání. Úprava Metodiky se týká zejména posunu termínu pro předložení kopie Rozhodnutí o udělení akreditace z 15. 5. 2020 na 29. 5. 2020 a dále byl upřesněn výklad některých ustanovení. Úpravy byly provedeny v kapitolách 5.1, 5.2, 6. a 12.

11.2.2020

Vážení účastníci kurzů v IPVZ, 

dovolte nám, abychom vás společně s paní doc. Göpfertovou a panem doc. Hrabákem pozvali na mimořádný kurz, který je věnován problematice nového koronaviru 2019-nCoV.

Naším cílem je poskytnout vám kvalitní a ověřené informace o aktuální epidemiologické situaci, protiepidemických opatřeních, klinických projevech nákazy, možnostech diagnostiky a terapie. S těmito tématy vás seznámí přední čeští odborníci v oborech epidemiologie, virologie a infekčního lékařství.

Součástí kurzu je i sdělení vedoucího redakce domácího zpravodajství MF Dnes, který představí roli médií a vysvětlí, proč je toto téma pro novináře i širokou veřejnost atraktivní.

Závěr kurzu bude věnován diskuzi všech přednášejících, ve které nás seznámí s jejich názorem na další vývoj situace a odpoví, zda je ČR adekvátně připravena na případný výskyt nákazy a zda zavedená protiepidemická opatření jsou z jejich pohledu adekvátní. Kurz se koná dne 27. 2. od 14:00 v kinosále Hotelu ILF (Budějovická, Praha).

Těšíme se na vaši účast a případné podněty do závěrečné diskuze.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...