Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 229022101

Název akce:
Specializační kurz – Základy ultrasonografie v urologii
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
229022101
Datum a čas konání:
03.10.2022 - 8:00
Místo konání:
Praha 2, Ke Karlovu 6, VFN a 1. LF UK v Praze, Urologická klinika, 5. patro
Cena:
1600 Kč

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
lékaře ve specializační přípravě oboru urologie jako povinný předatestační kurz dle VP, ale i pro urology, dětské urology, nefrology a radiology v rámci celoživotního vzdělávání.
Tématické celky:
Chirurgické obory
Vedoucí:
MUDr. FIALA Vojtěch, FEBU
doc. MUDr. ZÁŤURA František, Ph.D.
prof. MUDr. HANUŠ Tomáš, DrSc.
doc. MUDr. KOČVARA Radim, CSc., FEAPU
Lektoři:
doc. MUDr. KOČVARA Radim, CSc., FEAPU
doc. MUDr. ZÁŤURA František, Ph.D.
MUDr. FIALA Vojtěch, FEBU
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Alena Vávrová
E-mail: vavrova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 455
Kmenový základ:
Není
Program:
Principy ultrasonografického zobrazení – základní nastavení přístroje, základní módy, harmonické zobrazení, dopplerovské barevné mapování, metrologie. Ultrasonografie ledvin, nadledvin, velkých cév, včetně Dopplerovského vyšetření. Ultrasonografie horních močových cest – identifikace ledvinné pánvičky a ureteru v poloze na zádech a na břiše, pyeloureterální segment, iuxtavezikální ureter, vezikoureterální reflux, nastavení TGC křivky, obstrukční uropatie. Ultrasonografie močového měchýře, prostaty a semenných váčků (včetně transrektální) – princip techniky biopsie prostaty systematické i fúzní. Ultrasonografie šourku, penisu a uretry, včetně dopplerovského vyšetření – dif. dg. torze varlete, epididymitida, varikokéla, tumor varlete, afekce penisu, erektilní dysfunkce, perineální sonografie uretry ženy.

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat