Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 203192107

Název akce:
Kurz – Oportunní infekce u imunodeficientních pacientů
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
203192107
Datum konání:
13.12.2019
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
1600 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
infektology, internisty, onkology, neurology, dermatovenerology, ambulantní specialisty, praktické lékaře.
Tématické celky:
Hygiena a epidemiologie, Interní obory, Onkologické obory, Pediatrické obory, Praktické lékařství, Ostatní lékařské obory, Dermatologie a venerologie, Neurologie
Vedoucí:
MUDr. TROJÁNEK Milan, Ph.D.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Milena Keslová
E-mail: keslova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 457
Kmenový základ:
Není
Program:
Cílem celodenního kurzu je seznámit lékaře s problematikou nejčastějších infekčních komplikací u pacientů s primárním či sekundárním imunodeficitem. Význam této problematiky narůstá spolu s rozvojem nových a moderních léčebných metod, přičemž péče o tyto rizikové pacienty se stává součástí každodenní práce ambulantního i nemocničního lékaře. V průběhu kurzu se posluchač seznámí s nejčastějšími primárními a sekundárními imudeficientními stavy, jejich patofyziologií a specifickými riziky z hlediska možného rozvoje infekce. Absolvent kurzu se dále dozví, jak racionálně postupovat v diagnostice a terapii těchto stavů. Mezi vybraná témata, která budou diskutována, patří febrilní neutropenie, oportunní infekce u pacientů s chronickým zánětlivým onemocněním na imunosupresivní terapii (včetně biologické terapie), po orgánových transplantacích, s onkologickým či hemato-onkologickým onemocněním, po chemoterapii či transplantaci krvetvorných buněk a u pacientů s a- či hyposlenií.
Zbývajících volných míst:
16
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)
Poznámka:
9 - 15 hod

Další možnosti