Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Zaměstnanci IPVZ podpořili nadaci Dobrý anděl

Zaměstnanci Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví se na konci loňského roku, v době předvánočního času, rozhodli, že uspořádají charitativní sbírku a celý výtěžek věnují na dobročinné účely konkrétní nadace nebo konkrétního projektu zaměřeného na pomoc v oblasti zdravotnictví nebo pomáhající pacientům. Proto byla nakonec vybrána nadace Dobrý anděl, na jejíž konto jsme odeslali 26 000 Kč.

Nadace Dobrý anděl podporuje rodiny s nezaopatřenými dětmi, v nichž se máma, táta nebo některé z dětí potýkají s vážným onemocněním. Léčba závažných onemocnění je dlouhodobá. Rodiny příjemců tak potřebují pravidelnou finanční pomoc, která jim pomáhá pokrýt jak výdaje spojené s léčbou, tak pokles příjmů.

„Zaměstnanci, spolupracovníci a studenti na IPVZ denně přicházejí do kontaktu s lékařskou nebo zdravotnickou tématikou. Je to náš každodenní chleba, ale zároveň všichni víme, že to nejlepší, co člověka v životě může potkat, je být zdravý a k lékaři chodit pouze na preventivní prohlídky. Když už někdo tolik štěstí nemá a musí se léčit se závažným onemocněním, je nutné mu pomoci nejen veškerými dostupnými prostředky medicíny, ale i v sociální oblasti a v lidské rovině. Proto jsme si vybrali právě nadaci Dobrý anděl, která podporuje rodiny s dětmi, ve kterých se vyskytlo onkologické onemocnění u rodičů nebo dětí, a děti se závažnými onemocněními,“ uvedla Irena Maříková, ředitelka Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.

Charitativní večer byl v IPVZ pojatý nejprve jako prodej vlastních ručně dělaných výrobků zaměstnanců, kterými byly například vánoční ozdoby, pletené a šité oděvní doplňky, ručně dělané šperky nebo dva druhy medu. Další částí večera byla tombola, do které veškeré ceny věnoval právě IPVZ. Šlo nejen o reklamní předměty s logem IPVZ a Hotelu ILF, ale také o vouchery na zážitek, například pokojská na zkoušku, recepční na zkoušku nebo virtuální pitva na anatomickém stole. Hlavní cenou pak bylo ubytování na jednu noc pro dvě osoby v Hotelu ILF. Do tomboly bylo vloženo celkem 250 soutěžních tiketů a všechny se prodaly. Vrcholem večera byla aukce obrazů vytvořených pomocí umělé inteligence MIDJOURNEY. Všech 10 dražených obrazů pocházelo z výstavy, která probíhala v prostorách Hotelu ILF během listopadu 2022 a jejich autorem je rovněž jeden ze zaměstnanců IPVZ. Součástí aukce byl pro tento účel věnovaný i jeden originál obrazu od malíře Alexandera Onishenka. Jde o známého českého umělce ukrajinského původu, který vystavoval nejen na mnoha místech světa, ale v Praze má již od roku 1994 svou vlastní galerii.

„Jsem na všechny své kolegy velmi pyšná a mám velkou radost, že se nám společně během večera podařilo vybrat celkem 26 000 korun, které jsme s radostí předali nadaci Dobrý anděl, aby pomohly nemocným dětem a jejich rodinám,“ doplnila Irena Maříková.

„Moc si snahy zaměstnanců IPVZ vážíme. V současné době Dobří andělé podporují více než 4 300 rodin, ve kterých se dítě, nebo některý z rodičů potýká s vážným onemocněním, a tím se rodina dostala do těžké životní situace. Rodiče pak mohou z těchto prostředků hradit to, co aktuálně pokládají za nejdůležitější. Ve většině případů se jedná o doplatky léků, různé rehabilitace, terapie, kompenzační pomůcky, ale také třeba zájmové kroužky pro zdravé sourozence svých nemocných dětí, na které by jim jinak finance již nezbyly. Není dne, kdy bychom od rodin neměli zpětnou vazbu plnou díků za to, jak jsou vám – Dobým andělům – vděční za pomoc. Nejen za pomoc finanční, ale také za možnost uvědomit si, že na svou nelehkou situaci nejsou sami. Že existují lidé, kteří ač je neznají, jim chtějí pomoci,“ uvedla Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl.

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví
media@ipvz.cz