Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 211041101

Název akce:
Specializační kurz – Základní kmen – pro klinické laboratorní obory – klinická biochemie, alergologie a klinická imunologie, klinická genetika a nukleární medicína – 4. část: Modul Hematologie a nukleární medicína
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
211041101
Datum a čas konání:
13.05.2024 9:00 - 15.05.2024
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
5700 Kč (233 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
klinické bioanalytiky výše uvedených oborů ve specializační přípravě, případně lékaře v přípravě k atestaci.
Tématické celky:
Zobrazovací a laboratorní metody, Ostatní lékařské obory
Vedoucí:
doc. Ing. SPRINGER Drahomíra, Ph.D.
Lektoři:
doc. RNDr. ŠAFARČÍK Kristian, Ph.D.
MUDr. PÍSAČKA Martin
Ing. VRANÁ Milena
Mgr. BOLCKOVÁ Hana Tereza
RNDr. SADÍLEK Petr, Ph.D.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Mgr. Eva Chárová
E-mail: charova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 461
Kmenový základ:
Není
Program:
Kmenové buňky krvetvorby a vývojové linie krevních řad. Základy morfologie. Fyziologie hemostatických procesů. Fibrinolýza, inhibitory krevního srážení. Patofyziologie hemostázy. Hematologická vyšetření v diagnostice. Základní morfologie. Imunohematologie erytrocytů – základní principy, základní vyšetření. Imunohematologie trombocytů a leukocytů. Systémy krevních skupin. Klinická imunohematologie – předtransfuzní vyšetření, AIHA, potransfuzní reakce, hemolytické onemocnění novorozence. HLA systém a zásady výběru dárců hematopoetických kmenových buněk. Bezpečnostní a hygienické předpisy pro zřízení a provoz izotopové laboratoře. Práce v laboratoři s otevřenými zářiči a ochrana před ionizujícím zářením. Kalibrace a normalizace zařízení používaných v imunoanalytické laboratoři pro detekci radioaktivity. HLA systém a zásady výběru dárců hematopoetických kmenových buněk.

Další možnosti