Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 232132101

Název akce:
Kurz – Forenzní neuropatologie
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
232132101
Datum a čas konání:
21.12.2023 9:00 - 22.12.2023
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF, 140 00
Cena:
3800 Kč (156 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
soudní lékaře, neuropatology, policejní lékaře, koronery, kriminalisty, státní zástupce a soudce zabývající se problematikou násilné trestné činnosti, případně lékaře z oborů úrazová chirurgie, traumatologie, urgentní medicína a medicína katastrof, neurochirurgie a spondylochirurgie.
Tématické celky:
Ostatní lékařské obory, Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. HEJNA Petr, Ph.D., MBA
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
Odborný kurz bude věnován vybraným kapitolám z forenzní neuropatologie. Úvodní část kurzu bude zaměřena na systematickou charakteristiku poranění měkkých tkání skalpu a obličeje, zlomenin lebky a páteře, krytých i pronikajících kraniocerebrálních i míšních poranění včetně jejich primárních a sekundárních komplikací. V navazující části kurzu budou následovat přehledové přednášky věnované cévním onemocněním mozku, nádorům mozku, neurodegenerativním a demyelinizačním onemocněním, infekcím CNS a neuropatologii drogové závislosti. Aplikovaná část kurzu bude vyhrazena prezentacím zaměřeným na specifika soudnělékařského vyšetřování osob s poraněním hlavy a páteře včetně preparačních technik, forenzní neuroradiologii a soudnělékařskou expertizu kraniocerebrálních a míšních traumat. Závěr kurzu bude rezervován prezentacím zajímavých případů z praxe účastníků kurzu.
Zbývajících volných míst:
70
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat