Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 204032102

Název akce:
Kurz – Malárie a cestovatelský průjem. Informace o prevenci, profylaxi a pohotovostní léčbě pro zdravotnické pracovníky a pracovníky lékáren
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
204032102
Datum a čas konání:
14.09.2023 - 9:00
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
1200 Kč (49 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
lékaře, všeobecné a dětské sestry a farmaceuty, kteří se chtějí dozvědět podrobnosti o malárii a průjmových onemocněních, které mohou cestovatelé získat při pobytu nejen v tropických oblastech a o možnostech prevence, profylaxe a pohotovostní léčby.
Tématické celky:
Hygiena a epidemiologie, Interní obory, Praktické lékařství, Obory všeobecných sester
Vedoucí:
prof. MUDr. BERAN Jiří, CSc.
Lektoři:
prof. MUDr. BERAN Jiří, CSc.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
Nejčastější preventivní doporučení pro cestovatele tropických oblastí s ohledem na malárii a cestovatelský průjem. Nejprve bude diskutována antimalarická profylaxe a případná pohotovostní léčba při návštěvě tropických oblastí s převahou tropické malárie (Pl. falciparum) anebo s převahou třídenní malárie (Pl. vivax, Pl. ovale). Budou probírány nejčastější destinace a doporučení dle mapek výskytu malárie z databáze Travax. V druhé části bude diskutován výskyt cestovatelského průjmu, viroví, bakteriální a parazitičtí původci a klinické formy. Prezentace postupů pohotovostní léčby cestovatelského průjmu, vhodnosti kombinací protiprůjmových léků a možnosti užití antibiotik.

Další možnosti