Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 232131101

Název akce:
Kurz – Ostrá poranění v soudním lékařství
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
232131101
Datum a čas konání:
15.06.2023 9:00 - 16.06.2023
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF, 140 00
Cena:
3800 Kč (156 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
soudní lékaře, policejní lékaře, koronery, kriminalisty, státní zástupce a soudce zabývající se problematikou násilné trestné činnosti, případně lékaře z oborů úrazová chirurgie, traumatologie, urgentní medicína a medicína katastrof.
Tématické celky:
Ostatní lékařské obory, Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. HEJNA Petr, Ph.D., MBA
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
Odborný kurz bude věnován soudnělékařským, kriminalistickým a vybraným klinickým aspektům ostrých poranění. Úvodní část bude zaměřena na charakteristiku jednotlivých kategorií ostrých poranění (rány řezné, rány sečné, rány bodné, rány způsobené nůžkami, rány kousnuté a další) a na jejich soudnělékařské i kriminalistické kontexty. V další části kurzu budou následovat přednášky věnované biomechanice poranění ostrými předměty, iatrogenním ostrým poraněním v rámci poskytování neodkladné resuscitace a následné specializované zdravotnické péče, impalement syndromu a poraněním způsobeným ručními pracovními mechanizovanými nástroji. Aplikovaná část kurzu bude vyhrazena vybraným klinickým aspektům ostrých poranění, zvláštnostem soudnělékařské prohlídky a pitvy těla s ostrým poraněním, využití zobrazovacích metod při soudnělékařské evaluaci ostrých poranění a soudnělékařské fenomenologii úmyslného sebepoškození ostrými předměty. Závěr bude rezervován prezentacím zajímavých případů z praxe.
Zbývajících volných míst:
54
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat