Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 232131101

Název akce:
Kurz – Ostrá poranění v soudním lékařství
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
232131101
Datum a čas konání:
15.06.2023 9:00 - 16.06.2023
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF, 140 00
Cena:
3800 Kč (156 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
soudní lékaře, policejní lékaře, koronery, kriminalisty, státní zástupce a soudce zabývající se problematikou násilné trestné činnosti, případně lékaře z oborů úrazová chirurgie, traumatologie, urgentní medicína a medicína katastrof.
Tématické celky:
Ostatní lékařské obory, Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. HEJNA Petr, Ph.D., MBA
Lektoři:
MUDr. ŠAFR Miroslav
Doc.MUDr. KOČÍ Jaromír, Ph.D.,FACS
prof. MUDr. HEJNA Petr, Ph.D., MBA
MUDr. Bc. POHLOVÁ KUČEROVÁ Štěpánka, Ph.D.
doc. RNDr. URBANOVÁ Petra, Ph.D.
doc. MUDr. JANÍK Martin, Ph.D.
kpt. Ing. ROCHL Marian
kpt. Mgr. KOVÁŘ Milan
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
Odborný kurz bude věnován soudnělékařským, kriminalistickým a vybraným klinickým aspektům ostrých poranění. Úvodní část bude zaměřena na charakteristiku jednotlivých kategorií ostrých poranění (rány řezné, rány sečné, rány bodné, rány způsobené nůžkami, rány kousnuté a další) a na jejich soudnělékařské i kriminalistické kontexty. V další části kurzu budou následovat přednášky věnované biomechanice poranění ostrými předměty, iatrogenním ostrým poraněním v rámci poskytování neodkladné resuscitace a následné specializované zdravotnické péče, impalement syndromu a poraněním způsobeným ručními pracovními mechanizovanými nástroji. Aplikovaná část kurzu bude vyhrazena vybraným klinickým aspektům ostrých poranění, zvláštnostem soudnělékařské prohlídky a pitvy těla s ostrým poraněním, využití zobrazovacích metod při soudnělékařské evaluaci ostrých poranění a soudnělékařské fenomenologii úmyslného sebepoškození ostrými předměty. Závěr bude rezervován prezentacím zajímavých případů z praxe.

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat