Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 222031102

Název akce:
Webinář – Psychiatrické a psychologické důsledky epidemií a katastrof a konspirační teorie
Typ akce:
Webinář
Kód akce:
222031102
Datum a čas konání:
15.02.2023 - 13:00-16:00
Místo konání:
On-line
Použité technologie vysílání:
Zoom
Cena:
800 Kč (33 €)

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
psychiatry a lékaře ve specializační přípravě v oboru psychiatrie, pro kontinuální vzdělávání psychiatrů a lékaře jiných oborů, pro klinické psychology a další nelékařské profese ve zdravotnictví.
Tématické celky:
Gynekologie a porodnictví, Hygiena a epidemiologie, Chirurgické obory, Interní obory, Onkologické obory, Pediatrické obory, Praktické lékařství, Zobrazovací a laboratorní metody, Psychiatrie, Psychologie, Ostatní lékařské obory, Dermatologie a venerologie, Neurologie, Oftalmologie, ORL, Rehabilitační a fyzikální medicína
Vedoucí:
Prof. MUDr. VEVERA Jan, Ph.D.
Lektoři:
Prof. MUDr. VEVERA Jan, Ph.D.
Mgr. PIŠL Vojtěch
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
Krize a katastrofy se případ od případu liší. Přesto je možné vysledovat typický průběh vyrovnávání se s těmito událostmi. Někdo si dokáže pomoci sám, jiný potřebuje poradit od odborníka. V obou případech se však člověk dostává do stejných fází a napadají ho podobné myšlenky. Kurz je proto zaměřen prakticky a jeho obsahem je nejen vysvětlení psychopatologií typických pro jednotlivá stadia, ale naučíte se také analyzovat přirozené adaptivní mechanismy a seznámíte se se specifickými intervencemi. Podrobně rozebrány budou situace od historických příkladů až po současné strategie zvládání krizí. V některých případech je dokonce možné předem ovlivnit i to, zda se do problematické situace člověk dostane nebo nedostane. Jednou ze situací, kterou lze ovlivnit, je nepodléhat konspiračním teoriím. V rámci kurzu se je naučíte rozpoznat a dostanete konkrétní návody, jak jim čelit.

Další možnosti