Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 238031112

Název akce:
Kurz – EHDS – evropský zdravotní datový prostor (Laboratorní zpráva)
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
238031112
Datum konání:
4.4.2023
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
1900 Kč (78 €)
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
lékaře, zubní lékaře, lékárníky, další zdravotnické pracovníky a jiné zdravotnické pracovníky ve zdravotnictví.
Tématické celky:
Gynekologie a porodnictví, Hygiena a epidemiologie, Chirurgické obory, Interní obory, Onkologické obory, Pediatrické obory, Praktické lékařství, Zobrazovací a laboratorní metody, Psychiatrie, Biomedicínské a technologické obory, Psychologie, Stomatologické obory, Ostatní lékařské obory, Obory všeobecných sester, Porodní asistentka, Zdravotnický záchranář, Dětská sestra, Ostatní nelékařské obory, Dermatologie a venerologie, Neurologie, Oftalmologie, ORL, Rehabilitační a fyzikální medicína, Fyzioterapeut
Vedoucí:
MUDr. CABRNOCH Milan, MBA
Ing. KRUŽÍK Hynek
Ing. ZÁMEČNÍK Miroslav
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Andrea Malá
E-mail: mala@ipvz.cz
Telefon: 261 092 442
Kmenový základ:
Není
Program:
V českém zdravotnictví již dlouho rezonuje a v řadě aplikací je používána elektronická komunikace mezi indikujícím lékařem a laboratoří, provádějící laboratorní vyšetření. Součástí této komunikace je elektronické vystavování žádanek, jejich přenos do laboratoře, a následně přenos výsledků laboratorních testů zpět k indikujícímu lékaři. Během kurzu se posluchači seznámí s legislativními východisky tématu jak z pohledu EHDS, tak z pohledu české legislativy. Dále poznají v přehledu stávající implementace řešení, jejich přínosy a úskalí. Seznámí se s tématem sjednocování pojmů, s tématem používaných číselníků. EHDS přináší to oblasti laboratorní zprávy nový pohled, kterým je přístup pacienta k informacím a jeho práva v této oblasti. Své místo v diskusi najde jistě i provázání indikace, provedení vyšetření a jeho úhrada z veřejného zdravotního pojištění.
Zbývajících volných míst:
28
Upřesnění:
Další souvisejícíc témata: Co přinese EHDS českému zdravotnictví? (31. ledna 2023) Elektronický recept (21. února 2023) Pacientský souhrn (21. března 2023) Zpráva z vyšetření obrazového komplementu (25. dubna 2023) Propouštěcí zpráva (16. května 2023)
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti