Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 206422102

Název akce:
Specializační kurz – Blok morfologie, fyziologie a embryologie člověka II
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
206422102
Datum konání:
31.10.2022 - 4.11.2022
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
8000 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
účastníky specializačního vzdělávání v oboru Klinická embryologie.
Tématické celky:
Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. TRÁVNÍK Pavel, DrSc.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Milena Keslová
E-mail: keslova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 457
Kmenový základ:
Není
Program:
Vývoj mezodermu a vývoj chordy (notogeneze). Extraembryonální struktury zárodku. Vývoj amnia. Vývoj placenty, pupečníku a stavba donošené placenty. Funkce placenty. Charakteristika zárodku a fétu po jednotlivých měsících. Obecná stavba trávicí trubice. Stavba a funkce žaludku, střeva, jater, pankreatu a žlučníku, žlučové cesty. Vývoj trávicí trubice. Žaberní aparát zárodku a vývoj faryngu. Vývoj obličeje. Vývoj ústní dutiny a jejího obsahu. Vývoj jater, žlučových cest a žlučníku a slinivky břišní a célomu (tělní dutiny). Plíce a dýchací cesty, stavba a funkce. Vývoj dýchacího ústrojí. Cévy, klasifikace, stavba a funkce. Anatomie arterií a vén. Stavba a fyziologie srdce, převodní systém srdeční. První základy vývoje krevního oběhu a krvetvorby. Vývoj srdeční trubice, velkých arterií a vén. Fetální krevní oběh. Embryonální krvetvorba a vývoj imunitního systému. Lymfatické orgány a obranný systém organismu. Vývoj lymfatického systému a thymu.
Zbývajících volných míst:
5
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti