Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 206422101

Název akce:
Specializační kurz – Blok morfologie, fyziologie a embryologie člověka I
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
206422101
Datum konání:
3.10.2022 - 7.10.2022
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
8000 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
účastníky specializačního vzdělávání v oboru Klinická embryologie.
Tématické celky:
Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. TRÁVNÍK Pavel, DrSc.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Milena Keslová
E-mail: keslova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 457
Kmenový základ:
Není
Program:
Vztahy klinické embryologie a teoretických oborů. Význam embryologie pro klinickou medicínu. Základní embryologické pojmy. Metody zkoumání tkání a buněk v histologii a embryologii. Vnitřní organizace buňky. Membránové receptory, mezibuněčná signalizace, mezibuněčná spojení. Buněčný cyklus, kontrolní body, mitóza a meióza. Buněčná smrt – apoptóza. Mechanismy embryonálního vývoje. Typy buněk a tkání v lidském těle. Epitely – klasifikace podle stavby a funkce. Pojiva – obecná charakteristika a klasifikace. Kost, osifikace chondrogenní a desmogenní. Anatomie a funkce kosterního systému. Vývoj kostry a končetin. Složení periferní krve. Krvetvorba. Svalová tkáň a její rozdělení. Mechanismus svalové kontrakce. Anatomie a funkce svalového systému. Vývoj svalstva. Přehled anatomie tělních dutin a jejich vývoj. Základy topografie vnitřních orgánů. Stavba a funkce varlete, nadvarlete a vývodných cest pohlavních u muže. Vývoj mužského pohlavního ústrojí.
Zbývajících volných míst:
6
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti