Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 221022105

Název akce:
Základní kurz pro žadatele o znalecké oprávnění v oboru zdravotnictví – odvětví psychiatrie, sexuologie, včetně specializace na dětskou psychiatrii a návykové nemoci
Typ akce:
Kurz
Kód akce:
221022105
Datum konání:
28.11.2022 - 3.12.2022
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF, 140 00
Cena:
9600 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
psychiatry všech specializací a sexuology (i před získáním této specializované způsobilosti), kteří chtějí působit jako znalci v oboru zdravotnictví. Kurz je vhodný i pro klinické psychology (ale pro žadatele o znalectví v oboru psychologie je vyžadováno jiné vzdělávání). Kurz není zaměřen na vlastní obor, ale na zejm. právní problematiku psychiatrických a psychologických znaleckých posudků (tj. na pochopení jejich účelu) a na praktické aspekty jejich vypracování.
Tématické celky:
Praktické lékařství, Ostatní lékařské obory
Vedoucí:
MUDr. ŠVARC Jiří, Ph.D.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
PhDr. Eva Morávková
E-mail: moravkova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 458
Kmenový základ:
Není
Program:
Organizace a metody znalecké činnosti. Legislativa ČR vymezující činnost znalce v občansko-právním, trestním, popř. správním řízení. Presumpce zdraví, kvantita, kvalita a klasifikace symptomů duševních poruch. Forenzní posuzování duševních poruch, intoxikací, závislostí, sexuálních deviací. Trestně-právní terminologie a posuzování schopnosti účastnit se trestního řízení, příčetnosti, nebezpečnosti pobytu na svobodě, motivace, prognózy a resocializace, popř. posuzování věrohodnosti výpovědi, posuzování závažnosti ublížení na zdraví. Specifika jednotlivých skutkových podstat a jednotlivých diagnóz vč. ovlivnění jednotlivými psychotropními látkami. Ochranné léčení, zabezpečovací detence. Základy psychologického profilování, kriminalistiky, policejní psychologie, penologie, druhy a výkon trestu. Občansko-právní terminologie a posuzování způsobilosti k jednotlivým právním jednáním, omezené svéprávnosti, posuzování schopnosti práce, řízení MV, držení zbraně, odškodňování nemajetkové újmy.

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat