Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 207422103

Název akce:
Specializační kurz – Radiační ochrana pro aplikující odborníky (pro obor Radiologie a zobrazovací metody a obor Nukleární medicína)
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
207422103
Datum a čas konání:
04.10.2022 8:00 - 06.10.2022
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
4800 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
lékaře ve specializační přípravě v rámci základního kmene radiologického (pro radiology, intervenční radiology a specialisty na nukleární medicínu), pro další aplikující odborníky a další osoby na pracovištích se zdroji záření určenými pro lékařské ozáření (v oboru radiodiagnostika a nukleární medicína).
Tématické celky:
Zobrazovací a laboratorní metody
Vedoucí:
Ing. HORÁKOVÁ Ivana, CSc.
Lektoři:
doc. MUDr. KORANDA Pavel, Ph.D.
prof. MUDr. NEUWIRTH Jiří, CSc., MBA
MUDr. PODŠKUBKOVÁ Hana
Ing. HORÁKOVÁ Ivana, CSc.
Ing. NOVÁK Leoš
Ing. DRÁBOVÁ Dana, PhD
ing. DAVÍDKOVÁ Marie, Ph.D.
Ing. SÚKUPOVÁ Lucie, Ph.D.
mjr. MUDr. TŮMA Tomáš, EDiR.
Ing. DOSTÁLOVÁ Petra
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Alena Vávrová
E-mail: vavrova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 455
Kmenový základ:
Není
Program:
Systém, požadavky a odpovědnosti aplikujících odborníků při zajišťování podmínek radiační ochrany při využívání ionizujícího záření k lékařskému ozáření podle požadavků vzdělávacích programů MZ ČR, včetně znalostí radiační ochrany potřebných pro vykonávání soustavného dohledu nad dodržováním požadavků radiační ochrany jako dohlížející osoba nebo jako osoba s přímým dohledem nad radiační ochranou podle požadavků Atomového zákona. Kurz je v délce 24 hodin prezenční výuky podle vzdělávacích programů z roku 2020 (v souladu s vyhláškou č. 397/2020 Sb.). Pro lékaře zařazené do specializačního vzdělávání v oboru nukleární medicína je tento kurz povinný. Absolvují ho buď v rámci základního kmene radiologického nebo si ho musejí doplnit, pokud absolvovali základní kmen interní. Absolventi tohoto kurzu mohou, v případě, že chtějí získat i zvláštní odbornou způsobilost pro činnosti zvláště důležité z hlediska radiační ochrany podle Atomového zákona, složit zkoušku na SÚJB.

Další možnosti

Jiné vzdělávací akce, které by vás mohly zajímat