Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Detail vzdělávací akce č. 211012103

Název akce:
Specializační kurz – Základy klinických laboratorních oborů – Základní kmen pro obory klinická biochemie, alergologie a klinická imunologie, klinická genetika a nukleární medicína – 1. část: Obecný modul
Typ akce:
Specializační kurz
Kód akce:
211012103
Datum konání:
8.11.2021 - 10.11.2021
Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Cena:
4800 Kč
Občerstvení:
Součástí poplatku za vzdělávací akci je občerstvení.

Přihlásit se na vzdělávací akci

Podrobné informace o akci

Určeno pro:
klinické bioanalytiky výše uvedených oborů ve specializační přípravě, případně lékaře v přípravě k atestaci.
Tématické celky:
Ostatní nelékařské obory
Vedoucí:
prof. MUDr. Mgr. JIRSA Milan, CSc.
Instruktor(ka)
vzdělávací
akce:
Mgr. Eva Chárová
E-mail: charova@ipvz.cz
Telefon: 261 092 461
Kmenový základ:
Není
Program:
Atomy, mikročástice, radioaktivita, základní chemické zákony, periodická soustava prvků, chemická vazba. Molekulové orbitaly, druhy vazeb, kvantová čísla, fyzikální vlastnosti látek, látkové množství, kapaliny. Hmota, základy termodynamiky, fyzikální systémy a jejich transportní vlastnosti. Ledviny a močové ústrojí. Plíce. Gravidita a vrozené vývojové vady. Krev a krevní oběh. Malignita, dělení nádorových buněk. Srdce a kosterní svalstvo. Zpracování biologického materiálu pro potřeby histologického vyšetření, metody používané v patologii, jejich možnosti a využití. Specializovaná vyšetření v histologickém řezu – techniky imunohistochemie a in situ hybridizace. Morfologie buňky, organely a jejich vlastnosti, kompartmentace metabolických procesů, apoptóza. Játra, žluč. Pankreas a gastrointestinální trakt. Štítná žláza.
Zbývajících volných míst:
39
Stav vzdělávací akce:
Akce je vypsána (možno se přihlašovat)

Další možnosti