Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Databáze virtuálních preparátů parazitů

Ústav imunologie a mikrobiologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy zpřístupňuje ve spolupráci s Oddělením výpočetní techniky databázi virtuálních preparátů parazitů snímaných mikroskopem OLYMPUS ʺdotSlideʺ.

Databáze zahrnuje především druhy parazitů významné z hlediska lidského zdraví, v určitém rozsahu je však rozšířena i o druhy parazitů veterinárně významné. Obsah databáze je průběžně rozšiřován.

Databáze je určena pro studenty 1. Lékařské fakulty UK a kandidáty připravující se k atestaci. Preparáty je možné jen prohlížet, nikoliv stahovat nebo upravovat. Anotovaný základ je svým spektrem obdobou preparátů půjčovaných v ,,CVIČNÉ SADĚ,, pro přípravu k atestaci.

Pro přístup do databáze je nutné dálkové připojení do VPN sítě 1. LF UK, které však bude po aktivaci časově omezené, a to v měsících: leden-duben; září-listopad. Je tedy třeba zvážit správné načasování této aktivace. Tento přístup bude možné zřídit opakovaně.

V případě zájmu prosím kontaktujte email: mikrobiologie@ipvz.czmarketa.leissova@vfn.cz

Získáte informace, login a heslo pro dálkové připojení do VPN sítě 1. LF UK a dále i informace pro instalaci a práci s vlastní databází.