Je vyžadována podpora jazyka JavaScript

Některé stránky na tomto webu vyžadují podporu jazyka JavaScript. Váš webový prohlížeč jazyk JavaScript nepodporuje nebo jazyk JavaScript není povolen.

Chcete-li zjistit, zda webový prohlížeč podporuje jazyk JavaScript nebo jazyk JavaScript chcete povolit, přečtěte si nápovědu k vašemu webovému prohlížeči.


Víte, že...

Víte, že IPVZ realizuje jazykové kurzy pro ukrajinské zdravotnické pracovníky?

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví během jara letošního roku, téměř ihned po ruské invazi na Ukrajinu, začal intenzivně připravovat jazykové kurzy pro ukrajinské zdravotníky, kteří přicházeli do České republiky. Kurzy jsou zaměřené zaprvé na výuku základů češtiny pro použití v běžných situacích vhodné například i pro komunikaci ve zdravotnickém zařízení a zadruhé jsou zaměřené již přímo na zdravotnickou terminologii v češtině. IPVZ připravil tyto kurzy pro ukrajinské zdravotníky, kteří mají zájem o práci ve zdravotnictví v ČR.

Dvouměsíční kurzy jsou realizovány jak prezenční formou, tak i on-line přes platformu Zoom, v obou případech pod vedením rodilých mluvčích. Výuka probíhá v menších skupinách, aby byla zachována nejen vyšší interaktivita, ale zároveň aby lektorky měly dostatek prostoru věnovat se jednotlivým požadavkům posluchačů. Účastníkům kurzů budou navíc poskytnuty výukové materiály vytvořené Institutem.

První pilotní série několika kurzů začala 2. května a trvala do 29. června.

Dlouhodobý projekt jazykových kurzů pak začal 1. srpna a probíhá dosud. Nové termíny kurzů začínají vždy každé 2 týdny. Pro tyto kurzy se nám podařilo vyjednat finanční podporu od mezinárodní organizace UNICEF.

Více informací naleznete na ua.ipvz.cz.